Uz sākumu Aktualitātes LLPA pārstāvji dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju

LLPA pārstāvji dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvju delegācija no 12. līdz 14. jūnijam dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēgiju, lai iepazītos ar Norvēģijas pašvaldību un lielo pilsētu pieredzi efektīva lielo pilsētu sadarbības tīkla izveidē un savstarpējās sadarbības koordinēšanā ar reģioniem, apvienojot lauku un urbānās teritorijas.

Brauciena laikā plānots iepazīties ar Norvēģijas Vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijas darbību (The Norwegian Association of Local and Regional Authorities), tās pārstāvēto Norvēģijas lielo pilsētu tīklu, pašvaldību finanšu un valsts-pašvaldību atskaišu sistēmu (Local government finances and Municipality-to-State reporting system), kā arī Kvalitātes rādītāju sistēmu un tīklu lielajām pilsētām Norvēģijā.

Pieredzes apmaiņas vizītes ietvaros plānots arī iepazīties ar Oslo pilsētas attīstības vēsturi, pilsētvides veidošanas principiem un aktuālajiem projektiem, klimata politikām un stratēģijām un Lillestrøm pašvaldības pieredzi, apvienojot lauku un urbānās teritorijas vienā administratīvajā vienībā.

LLPA pārstāvju pieredzes vizīte uz Norvēģiju tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros.