Uz sākumu Aktualitātes Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvju delegācija aizvadījusi pieredzes apmaiņas braucienu Helsinkos, Somijā.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvju delegācija aizvadījusi pieredzes apmaiņas braucienu Helsinkos, Somijā.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Vizītes ietvaros delegācija iepazinās ar Forum Virium Helsinki - Helsinku pilsētas inovāciju uzņēmumu, kura mērķis ir padarīt Helsinkus par funkcionālāko viedpilsētu pasaulē. Delegācija iepazinās arī ar Forum Virium projektiem, piemēram, FINEST pilsētu digitālo dvīņu projektu. Turpinot vizīti tikāmies arī ar Helsinku pilsētas pārstāvi, kura iepazīstināja ar Helsinku darbu un sasniegumiem ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Delegācija iepazinās arī ar vienu no ikoniskākajiem Helsinku ilgtspējīgās arhitektūras paraugiem - Oodi bibliotēku.

Vizītes ietvaros tika apmeklēta arī Helsinki-Uusimaa reģionālā padome ( Helsinki-Uusimaa Regional Council), kur delegācija tika iepazīstināta ar padomes darbu, pašvaldību sadarbību, ilgtspējīgu pilsētattīstību, projektu Helsinki-Uusimaa aprites ekonomikas ieleja (Helsinki-Uusimaa Circular Valley) un Somijas vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijas pārstāvis prezentēja kā veidojas pašvaldību finanses Somijā.

LLPA pārstāvju pieredzes vizīte uz Helsinkiem Somijā tika īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Pateicamies partneriem Somijā par viesmīlīgo uzņemšanu, vērtīgo informāciju un sadarbību!