Uz sākumu Aktualitātes Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedri pauž atbalstu LR iekšlietu ministra amata kandidātam Kristapam Eklonam

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedri pauž atbalstu LR iekšlietu ministra amata kandidātam Kristapam Eklonam

LLPA pozitīvi vērtē, ka ministra amatu ieņemtu nozares profesionālis ar pieredzi

Notikusi Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru – Latvijas Republikas pilsētu domju priekšsēdētāju – tikšanās ar LR iekšlietu ministra amata kandidātu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu. Tikšanās laikā pilsētu mēri pauduši vienbalsīgu atbalstu K. Eklona kandidatūrai. Sarunas laikā tika pārrunāti izaicinājumi, ar kuriem šobrīd saskaras pašvaldības, īpaši pievēršoties atbalstam Ukrainas bēgļiem. Sarunā pievienojās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko. 

Lielo pilsētu vadībai jau iepriekš bijusi veiksmīga sadarbība ar K.Eklonu. LLPA pozitīvi vērtē, ka ministru amatu ieņemtu nozares profesionālis ar pieredzi, īpaši laikā, kad būtisku jautājumu ir daudz un tie prasa ātrus un noteiktus risinājumus.

Kā vienu no prioritārajiem darbiem gan LLPA biedri, gan K. Eklons norādīja nepieciešamību izveidot skaidru ilgtermiņa plānu Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanai, paredzot gan skaidru finansējuma regulējumu, apzinot valsts un pašvaldību budžeta iespējas, gan noteiktību jautājumos, kas skar mājokļu, izglītības un darba iespējas. Vienlaikus abas puses uzsvēra, ka, apzinoties gaidāmos izaicinājumus, ar kādiem saskarsies arī Latvijas reģionu iedzīvotāji enerģētiskās krīzes kontekstā, Ukrainas bēgļu atbalsta problemātika kļūs aizvien komplicētāka. Šie jautājumi būs jārisina kompleksi ar skatu ilgākā periodā, nekā tas bijis līdz šim, tostarp arī par ukraiņu civiliedzīvotāju integrēšanu Latvijas darba tirgū.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī līdz šim pieejamais atbalsts Ukrainas bēgļiem, abām pusēm apzinoties tā finansiālo ietilpību un saprotot, ka ilgtermiņā būtu jādomā par sabalansētu risinājumu, kas būtu vērsts uz cilvēku vajadzību nodrošināšanu.

Tikšanās noslēgumā sarunai pievienojās Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, sakot paldies pašvaldībām un Latvijas valstij par sniegto atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, nodrošinot patvērumu, izglītību un medicīnisko palīdzību.