Uz sākumu Aktualitātes Latvijas Lielo pilsētu asociācija sniedz ierosinājumus jaunās valdības deklarācijai

Latvijas Lielo pilsētu asociācija sniedz ierosinājumus jaunās valdības deklarācijai

Nosūtīta vēstule Valsts prezidentam un Saeimas deputātiem

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) ir nosūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Egilam Levitam un Saeimas deputātiem, kurā sniedz savus ierosinājumus jaunās valdības Deklarācijai par Ministru kabineta iecerēto darbību un Valdības rīcības plānā iekļaujamajiem jautājumiem.

LLPA sniegtie ierosinājumi valdības deklarācijai pārklāj 15 virzienus, kas sekmētu valsts īstermiņa un ilgtermiņa sabalansētu un mērķtiecīgu attīstību, kā arī nodrošinātu vienmērīgu sabiedrības un pašvaldību interešu pārstāvību. Ierosinājumos iekļauti jautājumi, kas skar pašvaldību attīstības jautājumus un finanses, kā arī investīciju piesaistes izaicinājumus, uzņēmējdarbības veicināšanu un reģionālo attīstību, labklājības, izglītības un sociālos jautājumus, u.c. Tāpat ierosinājumos iekļauti arvien aktuālie enerģētikas jautājumi: energoefektivitāte, enerģijas ražošana no atjaunojamajiem energoresursiem u.c. saistītie jautājumi. Ņemot vērā Krievijas izvērsto karu Ukrainā, kā arī to, ka valstī pietiekošā apjomā nav nodrošināta iedzīvotājiem civilā aizsardzība, LLPA rosina noteikt civilās aizsardzības jomas sakārtošanu kā vienu no prioritārajām.

LLPA aicina valdību veidojošos partnerus iekļaut asociācijas sniegtos priekšlikumus topošās valdības Deklarācijā par Ministru kabineta iecerēto darbību un Valdības rīcības plānā, lai nodrošinātu sekmīgu valsts attīstību un veicinātu sabiedrības un ekonomikas konkurētspēju pasaulē.

Vēstule pielikumā.

Pievienotie dokumenti