Uz sākumu Aktualitātes LLPA jau 21 gads valstspilsētu attīstībai

LLPA jau 21 gads valstspilsētu attīstībai

Asociācija tika dibināta 2001.g. 23. augustā

Foto: Momenti.lv Rota Andersone Rande.

23. augustā aprit 21 gads, kopš dibināta biedrība „Latvijas Lielo pilsētu asociācija” (LLPA) ar mērķi veidot ciešāku valstspilsētu sadarbību ekonomisko, saimniecisko sakaru un kultūras jomās.

2001. gadā, kad tika dibināta LLPA, tās biedru lokā bija 7 Latvijas lielākās pilsētas: Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga un Ventspils. Mūsdienās biedru lokam ir piepulcējušās Jēkabpils, Ogre un Valmiera, lai biedrība tās 10 valstspilsētu sastāvā pārstāvētu vairāk nekā 50% visu Latvijas iedzīvotāju un ražotāju intereses, kopīgi radot vairāk nekā 75% no Latvijas iekšzemes kopprodukta.

No 2001. gada, kad tika dibināta biedrība, LLPA ir aktīvi aizstāvējusi un pārstāvējusi Latvijas valstspilsētu intereses tādos pilsētu interešu skarošos jautājumos kā pilsētvides attīstība, pašvaldību finanšu jautājumi, sociālie un veselības, apsaimniekošanas, izglītības, sabiedriskās drošības un kārtības jautājumi, kā arī juridiska satura jautājumi. LLPA nemainīgi ir spēcīgākais Latvijas Republikas pilsētu interešu aizstāvētājs un īpaši nozīmīgs sociālais partneris Latvijas valdībai un parlamentam, kas sekmīgi īsteno valstspilsētu intereses lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā, tai skaitā sadarbībā ar profesionālajām un nevalstiskajām organizācijām - Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Britu padomes pārstāvniecību Latvijā u.c. organizācijām.

Šobrīd LLPA prezidējošā pilsēta ir Rēzekne. LLPA prezidenta pilnvaras pilda Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.