Uz sākumu Aktualitātes Latvijas valstspilsētas ir gatavas sniegt atbalstu bēgļu uzņemšanā

Latvijas valstspilsētas ir gatavas sniegt atbalstu bēgļu uzņemšanā

LLPA ir gatava kopīgiem spēkiem risināt ar bēgļu izmitināšanu saistītos jautājumus

Foto: Pixabay

24. februārī notika Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru ārkārtas kopsapulce, kurā valstspilsētas pauda atbalstu iesaistīties Ukrainas bēgļu uzņemšanā un izmitināšanā, tāpat rast bēgļiem nodarbinātības iespējas.

LLPA biedri pauda atbalstu un gatavību sadarboties ar Iekšlietu ministriju, lai kopīgiem spēkiem risinātu ar bēgļu izmitināšanu saistītos jautājumus. “Pilsētas ir gatavas iesaistīties šajā procesā. Katrā pilsētā situācija ir citādāka, bet mēs redzam, ka apzināšanas darbs norit un valstspilsētas ir gatavas sadarboties bēgļu uzņemšanā,”  uzsvēra LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Latvijas valstspilsētas ir uzsākušas apzināt tās bēgļu izmitināšanas vietas, kas ir pašu pašvaldību rīcībā, piemēram, vietējo augstskolu un arodskolu kopmītnes, atpūtas kompleksi u.t.t. Tāpat pilsētas jau ir uzrunājušas arī vietējos uzņēmējus, lai apzinātu to iespējas uzņemt bēgļus pašvaldību teritorijās esošajās viesnīcās un viesu namos. Prognozējot, ka daļa bēgļu būs ieinteresēti veikt algotu darbu, valstspilsētas aptaujā vietējos uzņēmējus, lai apkopotu nodarbinātības iespējas bēgļiem.

LLPA biedri, kam ir sadraudzības pilsētas Ukrainā, arī vēstīja, ka ir saziņā ar šo pilsētu pašvaldībām, lai savstarpēji apmainītos ar informāciju par iespējamu humānās un finansiālās palīdzības sniegšanu.